Kampus Egitimleri

ROLLER DESIGN STUDIO OLARAK HEDEFİNİZE YÖNELİK ÇALIŞMALARINIZDA REHBER OLUYORUZ!

 

🔸Endüstriyel Ürün Tasarımı Portfolyo Eğitimi Kimler İçindir?

-Yurtdışındaki Güzel Sanatlar Üniversitelerde başarı elde etmek isteyen öğrenciler,
-Amerika, İtalya, Fransa, Almanya gibi ülkelerdeki okulların Endüstriyel Tasarım bölümünde eğitim görmek isteyen öğrenciler,
-Okuldan mezun olup sektörde aktif olarak çalışan veya çalışacak olan tasarımcılar,

-Kişisel merakı sebebi ile bu alanlara yönelen kişilerin katılabileceği bir eğitim programıdır.

🔸Endüstriyel Ürün Tasarımı Portfolyo Eğitiminin İçeriği

-Eğitime katılan tüm öğrenciler ile akademik çizim tekniklerini merkeze alarak alt yapı oluşturulmaktadır. Perspektif teknikleri ile başlanarak, mekan, figür, anatomi, nesne, ışık gölge, ölçülü çizim gibi tüm sınavlarda, portfolyo hazırlık aşamasında ve sınav sonrasında her çizerin öğrenmesi gereken bilgileri içeren zengin bir eğitim alacaksınız.

🔸Endüstriyel Ürün Tasarımı Portfolyo Hazırlık Eğitiminin Sonundaki Kazanımlar

-Eğitimi tamamladığınızda Yurtdışı veya Yurtiçi üniversitelerde başarı elde ederken sektöre yönelik portfolyo hazırlamayı profesyonel bir şekilde öğreneceksiniz

-Akademik çizim teknikleri ile çizim yapmayı kavramış olacaksınız.

 

 

ENDÜSTRİYEL ÜRÜN TASARIMI PORTFOLYOSU NASIL HAZIRLANIR?

PORTFOLYO NEDİR?

Portfolyo özellikle tasarımcılar için olmazsa olmaz bir iletişim aracıdır. Bu dosya bizim daha önceki tecrübelerimizin ve yapabileceklerimizin bir göstergesidir.  Çok hızı bir şekilde karşı taraf ile iletişim kurmamızı ve kendimizi anlatmak için bir imkan sağlamaktadır. İş veya okul portfolyosu fark etmeksizin sizin kim olduğunuzu ve vizyonunuzu çok açık olarak belli etmektedir. Portfolyonun asıl amacı karşı tarafta belli başlı duyguları harekete geçirmektir. Merak uyandıran ve ikinci iletişime geçilebilmesi için bir ön adım niteliğinde olmalıdır.

 ENDÜSTRİYEL ÜRÜN TASARIMI PORTFOLYOSU NASIL HAZIRLANIR VE NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

Öncelikli olarak portfolyoyu ne için hazırladığımızı çok iyi analiz edip o amaca yönelik adımlar atarak ilerlenmesi gerekir. İçeriği kaliteli ve gözü yormayacak şekilde olmalıdır. Her yaptığımız işi koymak yerine gerçekten merak uyandıran ve kaliteli ürün tasarımlarını eklemeliyiz.

Başvuracağımız okulun ya da kurumun tam olarak nasıl bir beklentisi olduğunu çok iyi analiz etmemiz lazım. İstedikleri kriterlerdeki projelere öncelik vermeliyiz. Daha önce çalıştığımız kurumlardaki benzer deneyimlerimizi sunumun ön kısımlarına gelecek şekilde ayarlayıp alaka sırasına göre devam etmeliyiz.  Okul portfolyosu için de geçerli olan bu alaka sırası belirleyici bir rol oynamaktadır. Bu sayede daha önce bu alana olan ilgimizi gösterirken istekli bir görüntü elde etmemizi sağlayacaktır. Renkli ve renksiz çizimler, eskizler, maketler, renderlar, katıldığımız yarışmaların görselleri, sanat organizasyonlarındaki çalışmalar gibi aktif ve sosyal olduğumuzu gösteren donelerin portfolyo içeriğinde bulunması gerekmektedir.

Portfolyonuzdaki projelerin dili karmaşık ve yorucu olmamalı. Yapılan her iş kendi açıklamasını yapabilmeli. Gereğinden fazla süsleme ya da gereksiz bilgilerden kaçınılmalıdır. Öne çıkarılması gereken yerlerin tespiti doğru yapılıp o yönde ilerlenmelidir. 

EĞİTİM ÇALIŞMALARI